5 põhjust, miks pesta oma koera hambaid

Meie hambaarst soovitab loomaomanikele artikkleid lemmikloomade suuhügieeni tähtsusest ja vajalikkusest.

5 põhjust, miks pesta oma koera hambaid

Suuhügieen jäetakse tihti tähelepanuta, kui tegemist on meie lemmikloomadega, kuid kindlasti ei tähenda see seda, et see pole oluline. Tegelikult regulaarne hammaste eest hoolitsemine võib vähendada suuõõne, aga ka hingamisteede, samuti kuseteede ja seedeelundkonna haiguste teket. Kui teil on kodus kutsikas ja te ei tea, kuidas alustada hammaste eest hoolitsemist või juba vana koer, kes on kategooriliselt selle protseduuri vastu, siis siit leiate mõned kasulikud nõuanded, kuidas muuta see protsess kõigile osapooltele palju kergemaks ja mugavamaks.

# 1 – Olge kannatlik.

 

 

 

 

 

 

 

 

Paljusid koeri pole kunagi õpteatud regulaarselt suud avama või hambaid kontrollima, rääkimata sellest, et suus liiguks ringi hambahari. Koera treenimine sellise protseduuri läbiviimiseks võib olla aeganõudev ja vajab palju kannatust, kuid lõpptulemusena võib sellest saada sundimatu ja meeldiv tegevus. Kui vaja, võib alustada ainult koera suu puudutamisest ja teda premeerida, kui ta laseb seda rahulikult teha. Kõigi hammaste pesemiseni jõudmine võib aega võtta, seega kui te saate päevas pestud kasvõi ühe hamba või hambarea – jätkake julgesti, see on väga hea algus.

# 2 – Kasutage oma sõrmi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kuigi sõrmed ei ole sama efektiivsed, kui hambahari, siis kahtlemata aitavad nad eemaldada hambakattu koera hammastelt. Koer ei pruugi kunagi harjuda hambaharjaga, kuid on nõus laskma teil oma sõrmi hambaharja asemel endale suhu. Kui te isegi ei saa kasutada standartseid vahendeid koera hammaste puhastamisel, siis võite sõrmele pigistada väikse koguse hambapastat ja nii pestes oma koera hambaid puhtana hoida.

# 3 – Konsulteeriga loomaarstiga.

 

 

 

 

 

 

 

Mõned loomaomanikud märkavad liiga hilja, et koera hambaid on vaja puhastada, kuid uskuge,  kunagi ei ole liiga hilja. Kui teie koer ei ole käinud professionaalsel hammaste puhastamisel loomaarsti juures, siis võib tulemuseks olla rohke hambakatt ja -kivi, mille puhastamisega te kodustes tingimustes enam hakkama ei saa. Konsulteerige oma loomaarstiga teada saamaks, milleses seisus on teie koera hambad ja suuõõs, kui tõhusalt te jälgite suuhügieeni ja  määramaks koduse hammaste hooldamise efektiivsust. Mitte kõik koerad ei vaja igapäevast hammaste pesemist ja mõnede koertega on seda protseduuri raske iga päev läbi viia. Sellisel juhul pange loomaarstiga paika suuõõne ja hammaste hooldamise graafik ja sealjuures oleks edaspidi hea kastutada mittestandartseid, vaid improviseeritud, oma koerale sobivamaid vahendeid. Samuti võib loomaarst teile demonstreerida, kuidas koera hambaid pesta.

# 4 – Koostage graafik.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaasaegne tehnoloogia ei lase inimestel  midagi unustada, ka oma lemmikutega seotud protseduure mitte. Meeldetuletuse seadistamine oma telefoni näiteks, on hea võimalus täpselt meeles pidada, millal oma lemmikul hambaid pesta, eriti siis, kui te ei tee seda igapäevaselt. Seda on kerge unustada, kui see protseduur ei ole teile harjumuseks saanud. Ja kui tekivad liiga pikad vahed suuõõne hoolduses, on oht, et hambakatu ja –kivi eemaldamiseks vajate juba loomaarsti poolt läbiviidavat hammaste puhastamist. Ajagraafiku loomine on suurepärane võimalus vältida tegevusetusest tekkinud suuõõne ja hammaste probleeme.

# 5 – Dentastix

Suurepärane võimalus aidata säilitada oma kusika suutervishoidu, on söödavad, spetsiaalselt hammaste puhastamiseks loodud dentastixid. Dentastix ei asenda kindlasti igapäevast hammaste harjamist, kuid aitab eemaldada tugevat hambakattu, isegi hambakivi, mida ei eemalda rutiinne hammaste puhastamine kodus. Jälgige, et teie koer ei sööks dentalstixe kontrollimatult, see on nende jaoks ikkagi maiustus, millega peab piiri pidama. Samas on ka suur pluss – koerad naudivad sellisel viisil hammaste puhastamist!

 

 

Rubriigid: Hambad. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Kommentaarid on suletud