-
Värsked postitused
Arhiiv
- november 2024
- juuli 2024
- mai 2024
- märts 2024
- veebruar 2024
- juuli 2023
- oktoober 2022
- september 2022
- märts 2021
- detsember 2020
- juuni 2020
- mai 2019
- jaanuar 2019
- veebruar 2018
- veebruar 2017
- veebruar 2016
- detsember 2015
- september 2015
- august 2015
- veebruar 2015
- juuli 2014
- mai 2014
- aprill 2014
- märts 2014
- jaanuar 2014
- detsember 2013
- oktoober 2013
- september 2013
- mai 2013
- aprill 2013
- jaanuar 2013
- detsember 2012
- juuni 2012
- aprill 2012
- märts 2012
- detsember 2011
- november 2011
- oktoober 2011
- september 2011
- juuli 2011
- juuni 2011
- mai 2011
- aprill 2011
- märts 2011
Rubriigid
Twitter
- No public Twitter messages.
Lahtiolekuajad – kliinik aadressil Sikupilli 3
E-R 10.00-18.00, L,P -SULETUD
Rubriigid: Teated
Lahtiolekuajad – kliinik aadressil Sikupilli 3 kommenteerimine on välja lülitatud
Tähelepanu!
Tähtis teavitus kõigele meie klientidele, kes soovivad oma lemmikuga sügisel reisida Venemaale või Valgevenesse!
Alates 16. septembrist peavad kõik koerad, kassid ja valgetuhkrud, kes sisenevad Eestisse ja teistesse EL liikmesriikidesse Venemaalt jaValgevenest olema marutaudi vastu vaktsineeritud ning määratud ka antikehade tiiter. Muudatus puudutab ka Eestist Venemaale ja Valgevenesse reisinud kasse, koeri ja valgetuhkruid, kui nad sealt naasevad tagasi. Kui marutaudi antikehade tiitrit pole määratud enne EL-ist lahkumist ja seda tehakse Venemaal voi Valgevenes, siis sellisel juhul kehtivad Üldnôuded ja nôuetekohase antikehade tiitri maäramise ning EL-i tagasi liikumise vahe peab olema vähemalt 3 kuud. Juhul, kui nõuded pole täidetud peab loom viibima kolm kuud karantinis lähteriigis.
Lugege lähemalt: https://pta.agri.ee/tarbijale-ja-eraisikule/reisimine/lemmikloomaga-reisimine#kkk-koera-voi-kassi
Rubriigid: Teated
Tähelepanu! kommenteerimine on välja lülitatud
Tervisekontrolli tähtsus
Lemmikloomadele regulaarne tervisekontroll on oluline nende üldise heaolu tagamiseks ning võimalike terviseprobleemide varakult avastamiseks. Siin on mõned põhjused, miks on oluline teha vanematele lemmikloomadele regulaarseid tervisekontrolle:
- Ennetamine ja varajane avastamine: Regulaarsete tervisekontrollide käigus saab loomaarst hinnata lemmiklooma üldist tervist, tuvastada varakult võimalikke terviseprobleeme ja rakendada ennetavaid meetmeid, mis võivad aidata vältida tõsisemaid haigusi.
- Vaktsineerimised ja parasiiditõrje: Vaktsineerimine aitab kaitsta loomi nakkushaiguste eest, mis võivad põhjustada loomadele valu, kannatusi ja isegi surma. Samuti on oluline teha parasiiditõrjet, sest nende olemasolu organismis võib mõjutada lemmiklooma tervist.
- Vanusega seotud muutused: Vanematel lemmikloomade võivad tekkida vanusega seotud terviseprobleemid, nagu liigeseprobleemid, hambahaigused ja organite talitlushäired. Regulaarsed kontrollid võimaldavad veterinaaril jälgida vanusega seotud muutusi ning neid õigeaegselt diagnoosida ja ravida.
- Dieedi ja liikumise kohandamine: Loomaarst saab anda soovitusi lemmiklooma dieedi ja liikumisvajaduste kohta, eriti vanematele loomadele. Õige toitumine ja piisav füüsiline aktiivsus aitavad säilitada lemmiklooma tervist ja vältida ülekaalu ning sellega seotud probleeme.
- Krooniliste haiguste juhtimine: Vanemad lemmikloomad võivad olla altid kroonilistele haigustele nagu diabeet, neeruhaigused või südameprobleemid. Regulaarsed tervisekontrollid võimaldavad neid haigusi loomaarstil jälgida, varakult diagnoosida ja sobivat ravi alustada.
Kokkuvõtvalt võib öelda, et regulaarsed tervisekontrollid aitavad tagada lemmiklooma pikaealisuse ja heaolu, kuna need võimaldavad kiiret sekkumist ja ennetust, kui ilmnevad terviseprobleemid või riskifaktorid.
Rubriigid: Teated
Tervisekontrolli tähtsus kommenteerimine on välja lülitatud
Crazy Dog Grooming
Lemmikloomade ilusalong Crazy Dog Grooming aadressil Taara 43, Tallinn. Jätke oma lemmikute pesemine, trimmimine, pügamine ja küünte lõikus professionaalide hooleks. Vastuvõtt toimub ainult kokkuleppel tel. 5373 2371 või kirjutades meie e-posti aadressile: crazygrooming@gmail.com.
Jälgige meie tegemisi Facebookis: https://m.facebook.com/Crazy-Dog-Grooming-103041015199724/?ref=bookmarks
Rubriigid: Teated
Crazy Dog Grooming kommenteerimine on välja lülitatud
Koera sotsialiseerimine…milleks see vajalik on?
Kahjuks näeme kliinikus tihti, kuidas koerale tekitab suurt hirmu ja ärevust, kui ta näeb teisi loomi või kui loomaarst tahab teda puudutada. Koerte sotsialiseerimine on oluline protsess, kus koer õpib suhtlema teiste koerte, inimeste ja erinevate keskkondadega. See aitab neil arendada positiivseid käitumisharjumusi ning vähendab ärevust uute olukordade suhtes. Varane sotsialiseerumine on eriti oluline, kuna see aitab ennetada hirmu ja agressiooni teiste koerte või inimeste suhtes. Koer, kes on hästi sotsialiseeritud, on tõenäoliselt rõõmsameelne, enesekindel ja kohanemisvõimeline erinevates olukordades. Sotsialiseerimine peaks hõlmama erinevaid inimesi, loomi ja keskkondi, et tagada laiapõhjaline kohanemine.
Koerad on oma loomult karjaloomad, mis viitab sellele, et nad on pärit karjakäitumisega loomadest ja neil on loomupärane kalduvus elada ja toimida koos teiste koertega või isegi teiste liikidega. See käitumismuster on pärit nende esivanemate, huntide, sotsiaalsest struktuurist, kus karjaliikmed töötavad koos ellujäämise nimel. Sellepärast koerad tunnevadki end mugavamalt ja õnnelikumalt, kui neil on võimalus suhelda teiste koerte või inimestega ning neil võib tekkida ärevus või käitumisprobleemid, kui nad on pikka aega isoleeritud. Seetõttu on oluline pakkuda koertele piisavalt võimalusi, et toetada nende loomulikku vajadust suhete loomiseks.
Rubriigid: Teated
Koera sotsialiseerimine…milleks see vajalik on? kommenteerimine on välja lülitatud
Kennelköha ehk nakkav traheobronhiit on koerte ülemiste hingamisteede nakkus, mille peamiseks sümptomiks on kuiv köha.
Kennelköha võivad põhjustada mitmed viirused (adenoviirus tüüp 2, koerte paragripi viirus, koerte koroonaviirus), bakterid (Bordetella bronchiseptica). Kõige sagedamini on kennelköha põhjustajaks bakter Bordetella bronchiseptica koostoimes mõne muu viirusega.
Kennelköha on väga nakkav. Haigus levib nii otsese kontakti kui ka esemete ja inimeste kaudu. Enamasti satub haigustekitaja looma organismi suu või nina limaskesta kaudu. Peamiselt toimub nakatumine sügistalvisel perioodil koerarohketes paikades (koertenäitused, koertepargid jne). Haiguse peiteaeg võib olla kuni kümme päeva. Selle perioodi jooksul koeral haigustunnuseid ei avaldu, kuid ta on teistele koertele nakkusohtlik.
Aga kaitsta saate oma lemmiklooma, tehes talle kennelköha vaktsiini.
Selle teenuse saamiseks võtke ühendust meie kliinikuga.
Rubriigid: Teated
kommenteerimine on välja lülitatud
5 põhjust, miks pesta oma koera hambaid
Meie hambaarst soovitab loomaomanikele artikkleid lemmikloomade suuhügieeni tähtsusest ja vajalikkusest.
5 põhjust, miks pesta oma koera hambaid
Suuhügieen jäetakse tihti tähelepanuta, kui tegemist on meie lemmikloomadega, kuid kindlasti ei tähenda see seda, et see pole oluline. Tegelikult regulaarne hammaste eest hoolitsemine võib vähendada suuõõne, aga ka hingamisteede, samuti kuseteede ja seedeelundkonna haiguste teket. Kui teil on kodus kutsikas ja te ei tea, kuidas alustada hammaste eest hoolitsemist või juba vana koer, kes on kategooriliselt selle protseduuri vastu, siis siit leiate mõned kasulikud nõuanded, kuidas muuta see protsess kõigile osapooltele palju kergemaks ja mugavamaks.
# 1 – Olge kannatlik.
Paljusid koeri pole kunagi õpteatud regulaarselt suud avama või hambaid kontrollima, rääkimata sellest, et suus liiguks ringi hambahari. Koera treenimine sellise protseduuri läbiviimiseks võib olla aeganõudev ja vajab palju kannatust, kuid lõpptulemusena võib sellest saada sundimatu ja meeldiv tegevus. Kui vaja, võib alustada ainult koera suu puudutamisest ja teda premeerida, kui ta laseb seda rahulikult teha. Kõigi hammaste pesemiseni jõudmine võib aega võtta, seega kui te saate päevas pestud kasvõi ühe hamba või hambarea – jätkake julgesti, see on väga hea algus.
# 2 – Kasutage oma sõrmi.
Kuigi sõrmed ei ole sama efektiivsed, kui hambahari, siis kahtlemata aitavad nad eemaldada hambakattu koera hammastelt. Koer ei pruugi kunagi harjuda hambaharjaga, kuid on nõus laskma teil oma sõrmi hambaharja asemel endale suhu. Kui te isegi ei saa kasutada standartseid vahendeid koera hammaste puhastamisel, siis võite sõrmele pigistada väikse koguse hambapastat ja nii pestes oma koera hambaid puhtana hoida.
# 3 – Konsulteeriga loomaarstiga.
Mõned loomaomanikud märkavad liiga hilja, et koera hambaid on vaja puhastada, kuid uskuge, kunagi ei ole liiga hilja. Kui teie koer ei ole käinud professionaalsel hammaste puhastamisel loomaarsti juures, siis võib tulemuseks olla rohke hambakatt ja -kivi, mille puhastamisega te kodustes tingimustes enam hakkama ei saa. Konsulteerige oma loomaarstiga teada saamaks, milleses seisus on teie koera hambad ja suuõõs, kui tõhusalt te jälgite suuhügieeni ja määramaks koduse hammaste hooldamise efektiivsust. Mitte kõik koerad ei vaja igapäevast hammaste pesemist ja mõnede koertega on seda protseduuri raske iga päev läbi viia. Sellisel juhul pange loomaarstiga paika suuõõne ja hammaste hooldamise graafik ja sealjuures oleks edaspidi hea kastutada mittestandartseid, vaid improviseeritud, oma koerale sobivamaid vahendeid. Samuti võib loomaarst teile demonstreerida, kuidas koera hambaid pesta.
# 4 – Koostage graafik.
Kaasaegne tehnoloogia ei lase inimestel midagi unustada, ka oma lemmikutega seotud protseduure mitte. Meeldetuletuse seadistamine oma telefoni näiteks, on hea võimalus täpselt meeles pidada, millal oma lemmikul hambaid pesta, eriti siis, kui te ei tee seda igapäevaselt. Seda on kerge unustada, kui see protseduur ei ole teile harjumuseks saanud. Ja kui tekivad liiga pikad vahed suuõõne hoolduses, on oht, et hambakatu ja –kivi eemaldamiseks vajate juba loomaarsti poolt läbiviidavat hammaste puhastamist. Ajagraafiku loomine on suurepärane võimalus vältida tegevusetusest tekkinud suuõõne ja hammaste probleeme.
# 5 – Dentastix
Suurepärane võimalus aidata säilitada oma kusika suutervishoidu, on söödavad, spetsiaalselt hammaste puhastamiseks loodud dentastixid. Dentastix ei asenda kindlasti igapäevast hammaste harjamist, kuid aitab eemaldada tugevat hambakattu, isegi hambakivi, mida ei eemalda rutiinne hammaste puhastamine kodus. Jälgige, et teie koer ei sööks dentalstixe kontrollimatult, see on nende jaoks ikkagi maiustus, millega peab piiri pidama. Samas on ka suur pluss – koerad naudivad sellisel viisil hammaste puhastamist!
Rubriigid: Hambad
5 põhjust, miks pesta oma koera hambaid kommenteerimine on välja lülitatud
Kui vana sinu koer tegelikult on?
Koerad arenevad esimese eluaasta jooksul väga kiiresti. Mida suurema tõu esindaja, seda kiiremini see toimub ja seda lühem on ka eluiga. Seega ühte kindlat valemit, mis kõigi koerte puhul töötaks, ei ole. Lihtsam on meelde jätta, et väikeste koera tõugude eluiga on tunduvalt pikem, kui suurtel. Parema ülevaate annab pildil kujutatud tabel. Tärniga tähistatud numbrid näitavad, et koer on jõudnud raugaikka.
Rubriigid: Teated
Kui vana sinu koer tegelikult on? kommenteerimine on välja lülitatud
Head kliendid!
Head kliendid!
Anname teada, et meie kliinikud töötavad oma tavapärastel aegadel.
Soovime ka uute piirangute ajal teie lemmikuid aidata. Selleks aga ootame kõigilt vastutustundlikku käitumist:
- haigena püsi kodus
- kliinikusse tuleb üks pereliige loomaga, välja arvatud juhul, kui arst on teile teisti öelnud
- kliiniku ruumides kanna maski
- tule broneeritud ajaks
Jäägem terveks!
Rubriigid: Teated
Head kliendid! kommenteerimine on välja lülitatud